Bemutatkozás

A Békéscsabai Vízmű Sporthorgász Egyesület rövid bemutatása

A Békéscsabai Vízmű Sporthorgász Egyesületet, a Békés Megyei Vízművek Vállalat (jelenleg ALFÖLDVÍZ Regionális Víziközmű-szolgáltató Zrt.) munkavállalói alapították 1990-ben, melynek székhelye a Vízművek Dobozi út 5. szám alatti központja lett. A kis közösség Non-profit szervezetként működik, mely az ALFÖLDVÍZ Zrt. anyagi támogatásából valamint a tagok által befizetett éves tagdíjjakból tartja fenn magát, taglétszáma 100 fő körül mozog. Az egyesület megalakulásának alapvető célja, hogy a vízművek munkavállalóinak és azok családjainak pihenési-, szórakozási-, horgászási lehetőséget nyújtson.

Ezt a célt szem előtt tartva, a vízművek és az egyesület közös földtulajdont vásárolt a Békés megyei Csárdaszálláson, mely egy a Félhalmi 3. holtág mentén található közvetlen vízparttal rendelkező horgásztelek. A telekvásárlást további beruházások, fejlesztések követték a lelkes alapító- és rendes tagoknak, valamint a vállalat támogatásának köszönhetően. A beruházások hatására a telekre faházak, szociális helységek (konyha, zuhanyzó, toalett), járdák, parkoló épültek, továbbá 3db stég létesült melynek mindegyikéhez 1-1 csónak készült. A faházak összesen 12 személy befogadására alkalmasak. A horgásztanyán tavasztól őszig zajlik a horgászélet, a tagok és családtagjaik bármikor igénybe vehetik azt horgászat- és pihenés céljából. (A létesítményről képek a galéria fül alatt találhatók.) A horgásztanya igényes, szép környezetben található, kiváló fekvésének köszönhetően, a telek mintegy félszigetformát öltve terül el és nyúlik a Félhalmi-holtágba, ezáltal a meghorgászható vízfelület nagysága is kedvezően alakul. Az állóvíz a Körös-Vidéki Horgászegyesületek Szövetségének (KHESZ) kezelésében van, a Körös-folyó kanyargós ágainak átvágásakor alakult ki, melybe minden évben legalább két alkalommal történik haltelepítés, áprilisban és októberben.

A holtágban szép számban élnek pontyok, amurok (amurból nem ritka a 10 kg felettipéldány), jelentős a keszegállomány (dévér-, jász-, karika keszeg) de a ragadozó halak (csuka, süllő, balin, harcsa, sügér) állománya is igen kedvező. Fontos megjegyezni, hogy a holtág nem fertőzött a törpeharcsától, elvétve akad horogra 1-2 szebb példány. (A Félhalmi-holtágról több információ a www.khesz.hu weboldalon található.) Végezetül, de nem utolsó sorban köszönetet mond az egyesület mindazoknak, akik segítették, ill. a mai napig segítik az egyesület működését akár kezük munkájával, akár anyagi támogatásukkal, vagy a természettel való törődésükkel. Továbbá bízunk abban, hogy ez a kis közösség a jövő generációjának is példát tud mutatni a természet rendjének megőrzésére, és a természetbarát horgászat szeretetére.

Az egyesület elsőként felállított vezetőségének alapító tagjai:

Elnök: Apáti Mátyás
Titkár: Kincses Mihály
Gazdasági vezető: Mihály Pál Ferenc
Fegyelmi Bizottság elnöke: Pós András

További vezetőségi tagok a poszt betöltésének időrendi sorrendjében:

Elnök: Molnár Béla, Garass György, Nagy László, 2012-től Kis Albert Zoltán
Titkár: Mazula István, 2012-től Grim Ferenc
Gazdasági vezető: Kovács Jánosné, Kovács Katalin, Szabó Beáta, 2009-től Ifj. Grim Ferenc
Gondnok: Kun Sándor, Körözsi István, Varga János, Mészáros Csaba
Fegyelmi Bizottság elnöke: 2012-től Varga János
Felügyelő Bizottság elnöke: Dér Józsefné